Yabancılar için Türkçe Dil Eğitimleri kapsamında açılacak B2 seviyesinde Türkçe dil kurslarına katılabilmek için öncelikle sbs.e-ogrenme.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kayıt işleminin ardında sistemdeki seviye belirleme sınavını başarı ile tamamladığınız takdirde eğitimlere katılmaya hak kazanacaksınız.

Eğitimler büyük oranda çevrimiçi ortamda, uzaktan dersler, ders öncesi ve ders sonrası etkinlikler aracılığıyla ve il merkezlerinde (Adana, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kilis, Konya, Mersin ve Şanlıurfa) düzenlenecek yüz yüze oturumlarla yapılacaktır.

Kursiyerlerin yüz yüze verilecek olan derslere katılmaları gerektiği gibi bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazları kullanmaları da gerekecektir.

Kursiyerler dersleri takip etmek için sürekli bir Internet bağlantısına ihtiyaç duymayacaklardır.

Her bir kurs dönemi 10 hafta sürecektir.
• 99’la başlayan kimlik numarası olan
• Okur-yazar olan
• 18-57 yaş aralığındaki
Geçici Koruma kapsamındaki Suriyeliler kurslara katılım gösterebilir.

Kursiyerlerin başarılı sayılabilmeleri için:
• Derslere etkin katılım göstermeleri;
• Kurs sonunda yapılacak sınavdan geçer not almaları gerekmektedir.

Kurslarda başarılı olan kursiyerlerin başarı durumları Anadolu Üniversitesi tarafından belgelendirilecektir. Başarılı olan kursiyerlere kurs dönemi sonunda 504TL ödeme yapılacaktır.

Söz konusu ödemeler KIZILAYKART aracılığıyla yapılacaktır. KIZILAYKART sahibi olmayan kursiyerlere, kursa kayıt yaptırmalarının ardından kart çıkarılacaktır.

Başarısız sayılan kursiyerler, kurslara tekrar kayıt yaptırabilecek ve dersleri takip edebileceklerdir.

Şikâyet ve geribildirim amacıyla 168 Türk Kızılay Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Türk Kızılay Çağrı Merkezi Pazartesi’den Cuma’ya 08:00-18:00 ve Cumartesi günleri 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.