Yabancılar için Türkçe Dil Eğitimleri kapsamında açılacak B2 seviyesinde Türkçe dil kurslarına katılabilmek için öncelikle sbs.e-ogrenme.gov.tr adresini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Kayıt işleminin ardında sistemdeki seviye belirleme sınavını başarı ile tamamladığınız takdirde eğitimlere katılmaya hak kazanacaksınız.

Eğitimler tamamı çevrimiçi ve uzaktan öğrenme yoluyla, , ders öncesi ve ders sonrası etkinlikler ve canlı dersler aracılığıyla yapılacaktır.    

Kursiyerlerin bilgisayar, tablet ve akıllı telefon gibi mobil cihazları kullanmaları da gerekecektir.

Kursiyerler derslerin takibi için gerekli olan eğitim materyallerinin mobil cihazlara indirilmesi için internete bağlanacak ancak dersleri takip etmek için sürekli bir internet bağlantısına ihtiyaç duymayacaklardır

Her bir kurs dönemi 10 hafta sürecektir.
• 99’la başlayan kimlik numarası olan
• Okur-yazar olan
• 18-57 yaş aralığındaki
Geçici Koruma kapsamındaki Suriyeliler kurslara katılım gösterebilir.

Kursiyerlerin başarılı sayılabilmeleri için:
• Derslere etkin katılım göstermeleri;
• Kurs sonunda yapılacak sınavdan geçer not almaları gerekmektedir.

Kurslarda başarılı olan kursiyerlerin başarı durumları Anadolu Üniversitesi tarafından belgelendirilecektir. Başarılı olan kursiyerlere kurs dönemi sonunda 504TL ödeme yapılacaktır.

Söz konusu ödemeler KIZILAYKART aracılığıyla yapılacaktır. KIZILAYKART sahibi olmayan kursiyerlere, kursa kayıt yaptırmalarının ardından kart çıkarılacaktır.

Başarısız sayılan kursiyerler, kurslara tekrar kayıt yaptırabilecek ve dersleri takip edebileceklerdir.

Şikâyet ve geribildirim amacıyla 168 Türk Kızılay Çağrı Merkezini arayabilirsiniz. Türk Kızılay Çağrı Merkezi Pazartesi’den Cuma’ya 08:00-18:00 ve Cumartesi günleri 09:00-13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.